Начини да направим своя дом удобен за хора със затруднено придвижване
Вътрешното пространство на нормалния дом създава големи трудности на инвалиди. Базовите всекидневни упражнения, могат да бъдат напълно непосилни за вършене, поради ограничения в пространството или пречка. С някои промени средния дом може да се преобрази в достижим такъв за човек в неравностойно положение и това да помогне за един обикновен и пълноценен начин на живот. Тук ви предоставяме някои опции за това по какъв начин да направите дома достъпен.
1. Инсталирайте опорни ръкохватки на локациите, където нчкой прекарва най- много време и се движи най- много, за да сте сигурни, че той ще бъде невредим. Монтирането на опорни ръкохватки в тоалетната, банята, душа, седалките, ще дадe допълнителна сигурност. Инсталирайте опорните ръкохватки към стената с опората на анкери.
2. Поставете инвалидни рампи за да направите стълбищетата достижими. Човек с увреждане, който дори не е нужно да бъде през цялото време на инвалидна количка, би му било трудно да качва и слиза по стълби. С използването на инвалидни рампи и опорен парапет ще позволят на човека да се движи между различните нива в своя дом лесно и сигурно. Инсталирайте здраво рампите.
В тези случаи, когато наклонът на стълбището не позволява, можете да инсталирате стълбищна инвалидна платформа, която се придвижва с помоща на ел. мотор и дава пълна независимост на човека в инвалидна количка.
Има и други различни варианти, с които можете да преодолеете различни нива- това са мобилни приспособления за качване на стълби – от вида стълбищен робот. Инвалидната количка би могла да се фиксира към устройството, което с помощта на верига изкачва стълбището.
Вариант може да бъде и външна вертикална инвалидна платформа.
3. Повърхността на пода трябва да бъдат нехлъзгаеми. Настилки като паркет, ламинат, линолеум и др. могат да бъдат опасни за хора със затруднено придвижване, които използват проходилки, бастуни или инвалидни колички. Пригодете тези места достъпни, като ги закриете с нехлъзгаеми материали. Нехлъзгаемото покритие би могло да бъде полезно и за външните и вътрешните рампи, като изкачването по тях би било по -лесно и безопасно.
4. По-ниски повърхности на столовете и масите ако е възможно. Високи столове и маси могат да бъдат трудни за достигане от инвалида, ако трябва да се прехвърлят без помощ от инвалидната количка.
В случай, че инвалидът не може да се прехвърли сам, в такъв слуюай можете да използвате пациентен лифтер. С помощта на пациентния лифтер, вие можете да прехвърлите човека от инвалидната количка на стол, легло или където другаде е необходимо.
5. Поискайте щипки за всяка стая, с помощта на които човекът с недъг може да достигa сам различни предмети от полиците.
Ако искате да се имформирате повече Инвалидна
количка за и детска инвалидна количка проверете ликовете.